Ti trovi in:NLV»Visualizza articoli per tag: NLV
Visualizza articoli per tag: NLV

Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu

 

Dominus pascit me, et nihil mihi deerit: in pascuis virentibus me collocavit …
et inhabitabo in domo Domini
in longitudinem dierum (Ps 22,1-2.6)

 

Il giorno 29 novembre 2015

a Nijmegen, Olanda,

ha fatto ritorno alla casa del Padre

il nostro caro confratello

 

P. Wilhelmus Jozef Gerardus HERPERS

 

della Confederazione dei Paesi Bassi
e delle Fiandre (NLV),

nato: 22/02/1927; 1ª prof.: 08/09/1950; ord.: 17/07/1960.

 

R.I.P.


Roma, 30 novembre 2015

 IL SUPERIORE GENERALE

 

Pubblicato in Necrologio

Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu

 

Absterget omnem lacrimam ab oculis eorum, et mors ultra non erit, neque luctus neque clamor neque dolor erit ultra, quia prima abierunt (Ap 21,4)

 

Il giorno 18 ottobre 2015
a Nimega, Paesi Bassi
,
ha fatto ritorno alla casa del Padre
il nostro caro confratello

 

P. Bernardus Hubertus Maria NIEKUS,
 

della Confederazione dell’Olanda e le Fiandre (NLV),
nato: 03/11/1936; 1ª prof.: 08/09/1956; ord.: 23/03/1963.

R.I.P.

Roma, 19 ottobre 2015.

 IL SUPERIORE GENERALE

Pubblicato in Necrologio

Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu

 

Beati misericordes, quia ipsi misericordiam consequentur (Mt 5,7)

 

Il giorno 12 settembre 2015
a Asten, Paesi Bassi
,
ha fatto ritorno alla casa del Padre
il nostro caro confratello

 

P. Henricus Wilhelmus NEDERPELT,
 

della Confederazione dell’Olanda e le Fiandre (NLV),
nato: 13/01/1938; 1ª prof.: 08/09/1960; ord.: 08/07/1967.

R.I.P.

Roma, 14 settembre 2015.

 IL SUPERIORE GENERALE

Pubblicato in Necrologio

In memoriam

Pater Renaat Gommaar De Ceulaer.

 

De Ceulaer NLV

Dit in memoriam is voor een groot deel gebaseerd op het getuigenis van de heer Frans Paepen, geboren en getogen in hetzelfde dorp en medemissionaris in Congo.

Renaat werd geboren als eerste van twaalf kinderen op 11 september 1929 in een diep christelijk gezin te Bouwel in de provincie Antwerpen. Het waren geen gemakkelijke tijden, want reeds al twaalfjarige, in het begin van de oorlog moest hij de handen uit de mouwen steken op de boerderij of huis aan huis groenten verkopen om een centje bij te verdienen voor het gezin.

Het was voor zijn vader dan ook niet vanzelfsprekend dat hij na zijn lagere school naar het internaat vertrok van de Priesters van het H. Hart te Tervuren.

Na zijn middelbare studies en het noviciaat legde hij op 17 oktober 1949 zijn eerste gelofte af als Priester van het H. Hart te Loppem. Filosofie en theologie volgde hij in Leuven, waar hij op 10 juli 1955 priester werd gewijd. “Het ‘ecce venio’ uit het directorium stond diep in zijn hart gegrift, aldus Frans Paepen, reeds vanuit zijn familiekring liep die rode draad door zijn leven: “Zie, ik kom als kloosterling, als priester, als missionaris. Congo riep, en hij kwam.”

Van 1955 tot 1979 was hij werkzaam in Congo als leraar, pastoor of op de procuur met een korte onderbreking van 1965 tot 1966 om te bekomen van de moeilijke tijden die hij samen met zijn vriend Frans doorstaan heeft tijdens de opstand van de simba’s. Beiden hebben toen de dood in de ogen gezien, en het viel hen steeds moeilijk hierover te praten. Telkens als je hem bezocht, dacht hij terug aan de 28 confraters die in 1964 een vreselijke dood stierven. Hun foto’s waren niet weg te denken uit zijn leven, zoals Frans het uitdrukte: “Bidden met de foto van de 28 vermoorde missionarissen voor zich was zowat het laatste bewuste tot ook dat stopte.”

Van 1979 tot 1982 werkte hij te Brussel op de administratie van het comité van de missionerende instituten en daarna tot 2005 als missieprocurator van de Priesters van het H. Hart in de Eugène Cattoirstraat.

Omdat de missieprocuur werd gesloten, werd hij vanaf 16 januari 2008 aalmoezenier in het WZC St Augustinus te Berlaar. Dagelijks vierde hij er de Eucharistie, waarvoor alles moest wijken. Soms meermaals per dag bracht hij een kort bezoek aan de grot van Lourdes, zoals hij zelf zei: “Niet om te bidden maar om een poos bij u te zijn.” Zijn gezondheid begon fel achteruit te gaan, en op Pasen 2014 vierde hij voor het laatst de Eucharistie met zijn medebewoners. Op 22 juli 2015 heeft hij zijn dienstbaar leven terug mogen geven aan zijn Heer, en op 30 juli hebben we afscheid van hem genomen en hem naar zijn laatste rustplaats gebracht op het kerkhof te Bouwel.

Met dank aan de Heer Frans Paepen.

Pubblicato in Tutte le notizie

Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu

"Andate e ammaestrate tutte le nazioni" mt. 28.19

 

Il giorno 3 settembre 2015
a Asten, Paesi Bassi
,
ha fatto ritorno alla casa del Padre
il nostro caro confratello

 

P. Wilhelmus Antonius de PATER
 

della Confederazione dell’Olanda e le Fiandre (NLV),
nato: 25/02/1930; 1ª prof.: 08/09/1951; ord.: 15/07/1956.

R.I.P.

Roma, 5 settembre 2015.

 IL SUPERIORE GENERALE

Pubblicato in Necrologio

Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu

 

Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum (Mt 5,3)



Il giorno 31 luglio 2015
a Etten Leur, Paesi Bassi
,
ha fatto ritorno alla casa del Padre
il nostro caro confratello

 

P. Piet SCHAKENRAAD,
 

della Confederazione dell’Olanda e le Fiandre (NLV),
nato: 05/12/1943; 1ª prof.: 08/09/1964; ord.: 04/07/1971.

 

R.I.P.

 

Roma, 31 luglio 2015.

 IL SUPERIORE GENERALE

Pubblicato in Necrologio

Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu

 

Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum (Mt 5,3)



Il giorno 22 luglio 2015
ad Berlaar
, Belgio,
ha fatto ritorno alla casa del Padre
il nostro caro confratello

 

P. Renaat DE CEULAER,
 

della Confederazione dell’Olanda e le Fiandre (NLV),
nato: 11/09/1929; 1ª prof.: 17/10/1949; ord.: 10/07/1955.

 

R.I.P.

 

Roma, 24 luglio 2015.

 IL SUPERIORE GENERALE

Pubblicato in Necrologio

Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu

 

Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum (Mt 5,3)



Il giorno 18 aprile 2015
a
Buggenhout, Belgio,
ha fatto ritorno alla casa del Padre
il nostro caro confratello

 

P. Willem ZOONS,
 

della Confederazione dell’Olanda e le Fiandre (NLV),
nato: 16/12/1927; 1ª prof.: 17/10/1947; ord.: 11/07/1954.

 

R.I.P.

 

Roma, 19 aprile  2015.

 IL SUPERIORE GENERALE

Pubblicato in Necrologio

Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu

 

Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me, etsi mortuus fuerit, vivet (Io 11,25)



Il giorno 12 aprile 2015
a Lovanio, Belgio,
ha fatto ritorno alla casa del Padre
il nostro caro confratello

 

P. Mathieu NELISSEN,
 

della Confederazione dell’Olanda e le Fiandre (NLV),
nato: 19/12/1931; 1ª prof.: 17/10/1952; ord.: 06/07/1958.

 

R.I.P.

 

Roma, 12 aprile  2015.

 IL SUPERIORE GENERALE

Pubblicato in Necrologio

Congregatio Sacerdotum a Sacro Corde Jesu


Ego dormivi et soporatus sum. Et exsurrexi, quia Dominus suscepit me (Ps 3,6)


Il giorno 9 aprile 2015
a Lanaken, Belgio,
ha fatto ritorno alla casa del Padre
il nostro caro confratello

 

P. Jan Theodoor RUTTENS,
 

della Confederazione dell’Olanda e le Fiandre (NLV),
nato: 10/01/1926; 1ª prof.: 17/10/1947; ord.: 11/07/1954.

 

R.I.P.

 

Roma, 10 aprile  2015.

 IL SUPERIORE GENERALE


 



Op donderdag 9 april 2015 is in het woonzorgcentrum Bessemerberg te Lanaken van ons heengegaan onze medebroeder, lid van de Confederatie van de Nederlandse en Vlaamse provincie van de Priesters van het Heilig Hart

 

                             PATER JAN THEODOOR RUTTENS SCJ

 

Jan werd op 10 Januari 1926 geboren te Bocholt. Op17 oktober 1947 legde hij zijn eerste gelofte af te Loppem en werd op 11 juli 1954 te Leuven tot priester gewijd. Na het behalen van het Licentiaat Pedagogische Wetenschappen aan de K.U.L.te Leuven, vertrok hij op 28 april 1959 als missionaris naar Kongo. Tot 1964 was hij directeur van de “School van Moniteurs” te Avakubi in het bisdom Wamba.

In 1964 was hij op verlof in België en ontsnapte zo aan de moordpartij van de Simba’s. Hij werd dan één jaar leraar aan het H.- Hartcollege te Lanaken en vertrok weer in 1965 naar Kisangani. Van 1965 tot 2001 was pater Jan achtereenvolgens: directeur van de normaalschool te Lingondo, leraar aan het Klein Seminarie, Diocesaan Coördinator van de Katholieke scholen van Wamba en Kisangani en directeur van het “bezinningscentrum Mgr. Grison” te Kisangani. Na 43 jaar missiewerk begonnen zijn veelvuldige taken en de ouderdom door te wegen. Op 28 april 2002, op dezelfde datum als zijn eerste vertrek, keerde hij voor goed naar België terug. Op 28 oktober van datzelfde jaar werd hij lid van de communiteit van Lanaken, waar hij 10 jaar mocht genieten van een welverdiende rust.

Toen zijn gezondheid achteruitging werd hij in 2012 opgenomen in het woonzorgcentrum te Lanaken. Hij was er vlug aangepast en tevreden. Pater Jan, die van nature stil was, herleefde telkens als hij over Kongo kon praten.

Op 30 september 2014 brak hij bij een val zijn heup en schouder. Van toen af ging zijn gezondheid achteruit. Op 9 april is hij rustig ingeslapen.

 

Gedenken wij Pater Jan in onze gebeden.

 

Mede namens de familie

 

Provincialaat SCJ                                                         J.F. de Rooij SCJ
Postbus 4609, 4803 EP Breda                                    Provinciaal Overste


Pubblicato in Necrologio
Pagina 3 di 7